יום רביעי, 9 בספטמבר 2009

כדאי למורים לשיטת אלכסנדר לפתוח תיק במס הכנסה ובמעמ - הקדמה

חלק מהמסיימים בהצלחה את קורסי הכשרת המורים לשיטת אלכסנדר מעוניינים ללמד את השיטה. אחד מהקשיים ה"טכניים" שמלווים הרבה מהמורים החדשים המעוניינים ללמד את השיטה הוא הקשר עם רשויות המיסים.

הקשר עם מס הכנסה ומע"מ מאיים על חלק לא מבוטל מהמורים המתחילים לשיטת אלכסנדר. חלק ממורים אלה בוחרים לא להתעסק עם נושא זה, דבר אשר מעכב ופוגע בהתפתחות שלהם כמורים לשיטה.

מכיוון שהרבה מורים מתחילים מתייעצים אתי גם בנושא זה ומכיוון שנושא זה לא נלמד באופן מספק בקורסים להכשרת מורים לשיטת אלכסנדר הרי שבחרתי להסביר אותו כאן ולעודד מורים לשיטה לפתוח עכשיו תיק במס הכנסה ובמע"מ ולא לחכות עד שיהיו "מורים גדולים".

שתי הסתייגויות

  • הכתוב כאן למסתמך על ההבנה שלי והניסיון שלי. אינני רואה חשבון וכל מה שכתוב הוא בגדר הבנתי ודעתי. לכל אחד כדאי לפעול לפי הבנתו ועל סמך ייעוץ מקצועי.
  • למרות שהכתוב כאן עשוי להתאים להרבה אנשים שמעוניינים לפתוח תיק במס הכנסה ובמע"מ (כמו מרפאים אלטרנטיבים), הרי שיש להבין שהפניה שלי מיועדת בעיקר למורים לשיטת אלכסנדר (יתכן שלאנשים שעוסקים בנושאים אחרים מתאימים המלצות אחרות – אינני יודע).


מכיוון שנושא זה מעורר חשש וקושי אצל הרבה מורים מתחילים לשיטת אלכסנדר הרי שאני אחלק את ההסבר שלי למספר פוסטים עליהם אכתוב בהמשך:

  1. מה היתרונות והחסרונות לפתוח תיק במס הכנסה ובמע"מ
  2. מה ההבדלים המרכזיים בין עוסק פטור לעוסק מורשה מבחינת מורים לשיטת אלכסנדר
  3. מה המסלול המומלץ למורים לשיטת אלכסנדר לעבור: מעוסק פטור לעוסק מורשה
  4. מה לעשות בפועל: לאיזה פקיד לפנות ומה להגיד
  5. איך מנהלים את תיק העוסק הפטור והעוסק המורשה באופן מעשי.

אור שחר

תגובה 1:

  1. פוסט טוב הסבר ממצה לדעתי כן חייב לפתוח תיק אוהבת את דרך כתיבת הפוסט

    השבמחק